Mai mulți angajați ai Consiliului Județean Sălaj au donat sânge în cadrul unei campanii desfășurate miercuri, 14 iunie, de Ziua mondială a donatorului de sânge.
Evenimentul a fost organizat de Centrul de Transfuzie Sanguină Sălaj, în parteneriat cu Instituția Prefectului Sălaj, pentru a atrage atenția asupra importanței donării constante de sânge și a încuraja implicarea membrilor comunității în astfel de acțiuni de solidaritate umană și generozitate, cu rol crucial în salvarea de vieți.
Tot pentru a marca această zi specială, după lăsarea întunericului, sediul Consiliului Județean Sălaj va fi iluminat în culoarea roșie, simbol al vieții și al curajului.
Lucrări realizate în proporție de 90 la sută la bazinul didactic de înot din Zalău
Cu finanțare din fonduri guvernamentale, în cartierul Dealul Morii se află...
Deschide