Lucrările la clădirea principală a Școlii Gimnaziale “Lucian Blaga” din Jibou au fost finalizate.
Lucrările de renovare și modernizare au inclus reabilitarea acoperișului, înlocuirea instalațiilor termice, sanitare, electrice și a sistemului video de supraveghere. A fost refăcută toată tencuiala interioară, înlocuirea tâmplăriei PVC, refacerea pardoselilor și izolarea termică a clădirii. Proiectul continuă cu reabilitarea sălii de sport, amenajarea curții interioare și terenului de sport.
Bănuit de furt calificat, identificat de polițiștii din Șimleu Silvaniei
În urma investigațiilor efectuate, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Șimleu Silvaniei...
Deschide