Eșec dureros: Sportul Șimleu Silvaniei a ratat promovarea în liga a III-a

FC Zalău rămâne singura reprezentantă a județului Sălaj în liga a III-a la fotbal, după ce Sportul Șimleu Silvaniei a pierdut ieri în mod dramatic cu 5-3 (2-2) barajul de promovare, disputat în compania campioanei județului Bihor, CSC Sânmartin.
În minutul 86 al partidei disputată pe teren neutru, la Câmpia Turzii, Sportul conducea cu 3-2, dar finalul a fost unul de coșmar pentru sălăjeni, aceștia primind gol după gol. Șimleuanii au acuzat dur arbitrajul prestat de sătmăreanul Florin Mazilu, pe care îl acuză că a acordat eronat (fault la portar) golul prin care bihorenii au egalat în minutul 86.
Au marcat pentru Sportul Șimleu Silvaniei, Drăgan (10), Crișan (33-penalty), Ulmeanu (60), golurile adversarilor fiind marcate de Popescu (6), Grosu (44-penalty, 88-penalty), Cura (86), Trip (90+5).