Fără set câştigat în Liga Campionilor: Asseco Resovia Rzeszow – Remat Zalău 3 – 0

După 4 eşecuri în campionat, campioana României a suferit a doua înfrângere consecutivă în Liga Campionilor, competiţie în care nu a reuşit încă să câştige vreun set.  Aseară, într-o partidă din grupa G, campioana Poloniei Asseco Resovia Rzeszow a învins pe Remat Zalău 3 – 0 (25 – 17, 25 – 23, 25 – 21).

Meciul a fost la discretia gazdelor care au fortat atat cat a fost nevoie, pentru a nu pierde vreun set.

Asseco: Tichacek 3 p, Schops 18p, Kosok 4p, Nowakowski 9 p,  Akhrem 6 p, Kovacevic 15p, Ignaczak – libero. A mai evoluat: Buszek. Antrenor: Andrzej Kowal

Remat: Stoian, Paşcan 1 p, Birău 4 p, Mihalceab 10 p, Dvoranen 5 p, Silmar Almeida 14, Adrian Feher – libero. Au mai evoluat:, Gheorghiţă 2 p, Mărieş 3 p şi Tebieş 1 p. Antrenor: Mariusz Sordyl