Handbal, Liga Națională: Dunărea Brăila – HC Zalău 25-19 (11-9)

HC-Zalau-18Eșec usturător pentru HC Zalău în etapa a 3-a a Ligii Naționale de handbal feminin. Fetele lui Gheorghe Tadici n-au făcut față Dunării Brăila decât în prima repriză, la finalul căreia gazdele conduceau cu 11-9. În partea a doua a meciului, brăilencele au fost vioara întâi, reușind să conducă chiar și la 9 goluri diferență, 25-16, în minutul 57.

HC Zalău rămâne fără victorie în acest sezon, dar are șanse mari să câștige la masa verde partida din prima etapă cu SCM Craiova.

HC Dunărea Brăila – HC Zalău 25-19 (11-9)

HC Dunărea Brăila: Dobre (11 intervenții), Voicu, Stan – Farcău 8 goluri, Perianu 6, Horjea 5, Adespii 2, Moldovan 2, Czeczi 2. Antrenor: Cristi Preda

HC Zalău: Inculeț (9 intervenții), Andreea Mureșan, Adina Mureșan (1) – Varga 6 goluri (3 din 7m), Constantinescu 4, Pintea 3, Pera 2, Ciuciulete 2, Trif 1, Șomoi 1. Antrenor: Gheorghe Tadici