FCM Baia Mare – FC Zalău 5-1. Vezi rezultatele etapei a 15-a din liga a 3-a, seria a 5-a

FCM Baia Mare a învins azi pe FC Zalău cu 4-1 (4-0), în etapa a 15-a a ligii a 3-a la fotbal, seria a 5-a. Meciul disputat pe un teren desfundat a fost rezolvat de gazde încă din prima repriză, când au înscris de 4 ori prin M. Deac (’8, ’30) și V. Pop (’22, ’38), golul de onoare al oaspeților fiind marcat de Cosmin Sabou în minutul 50. A. Moldovan (FCM Baia Mare) a închis apoi tabela, în prelungiri. Cu această ocazie, băimărenii și-au luat revanșa în fața zălăuanilor, care în tur, au învins cu 4-0.

Acesta a fost ultimul meci din 2013 pentru FC Zalău, Comitetul de Urgență al FRF luând decizia de a anula, din cauza vremii nefavorabile, etape care mai erau programate în acest an.