FC Zalau, al doilea semiesec pe teren propriu

FC Zalau ramane fara victorie dupa doua partide sustinute pe teren propriu, in noul sezon al Ligii a III-a de fotbal. Formatia condusa de pe margine de Marius Pasca si Cristian Oros a inregistrat a doua remiza consecutiva, 1 – 1 in fata celor de la ASC Corona Brasov, dupa ce in primul meci sustinut pe teren propriu a terminat tot la egalitate, scor 0 – 0 in fata nou-promovatei Olimpia Satu Mare.
Ambele goluri in partida de vineri au fost marcate in ultimele zece minute. FC Zalau a deschis scorul in minutul 81, prin Razvan Nicorici, iar sapte minute mai tarziu oaspetii au restabilit egalitatea prin Alin Postolache.
In etapa viitoare, programata vineri, FC Zalau se va deplasa la Cluj, pentru duelul cu CFR II Cluj. Dupa patru etape, FC Zalau ocupa pozitia a V-a in clasamentul Seriei a VI-a, cu 8 puncte acumulate.
FC Zalau: Chia – Maior, Jula, Cornaci, Negrean (min. 67, Balan), Neicu (min. 46, Craciun), Sabou, Stanciu, Lung (min. 30, Lung), Gorga, Danila (min. ). Antrenori: Marius Pasca (principal), Cristian Oros (secund)
ASC Corona Brasov: Kajcsa – Martoc, Potecu, Toma, Avram, Istrate (min. 70, Postolache), Muntean, Costea, Ianc (min. 66, Marcas), Chirciu (min. 54, Leonte), Elec (min. 78, Damoc). Antrenor: Dan Bona