Zilele Municipiului Zalău (26-28 iulie) Reviewed by CD on . Ediția a XXII-a a evenimentului se va desfășura după următorul program: Vineri, 26 iulie 2019 La scenă 18:00 – 22:00 - Festivalul internațional de folclor "Ecou Ediția a XXII-a a evenimentului se va desfășura după următorul program: Vineri, 26 iulie 2019 La scenă 18:00 – 22:00 - Festivalul internațional de folclor "Ecou Rating: 0
Ești aici: Acasă » Articole Recomandate»Zilele Municipiului Zalău (26-28 iulie)

Zilele Municipiului Zalău (26-28 iulie)

Zilele Municipiului Zalău (26-28 iulie)

Ediția a XXII-a a evenimentului se va desfășura după următorul program:

Vineri, 26 iulie 2019
La scenă
18:00 – 22:00 – Festivalul internațional de folclor „Ecouri Meseșene”
„Izvoarele Barcăului”, Sâg; „Mugur, mugurel”, Școala Populară de Arte și Meserii, CCAJS; „Someșul junior”, Jibou; „Bujorii Cehului”, Cehu Silvaniei; Palatul Copiilor Zalău; „Barcăul”, Șimleu Silvaniei; „Spiridușii Valcăului”, Valcău de Jos; „Meseșul junior”, CCAJS; Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău; „Cizereana”, Cizer; „Cununa Meseșului”, Horoatu Crasnei; Orchestra de tineret a Centrului de Cultură și Artă al Județului Sălaj; „Berekenye”, Cehu Silvaniei; „Csuporka”, Deja; „Járdovány”, Borla; „Árvalány”, Nușfalău.

Amfiteatrul din Parcul Central Municipal
20:00 – 23:30 – FolkFest
Magda Puskaș; Adrian Bezna; Andrei Maftei; Cristi Buică; Emeric Imre; Horațiu Medveșan; Rareș Suciu.

Sâmbătă, 27 iulie 2019
Amfiteatrul din Parcul Central Municipal
15:00 – 17:30 – Muzică și dans
„Fanfara Promenada” a Casei Municipale de Cultură Zalău; Liceul de Artă “Ioan Sima” din Zalău; Palatul Copiilor Zalău; Formația de dans clasic „Arabesque”; Trupa “Belissima”; Trupa “Beat Hunters”; Clubul Sportiv “Alegria”.

La scenă
19:00 – Concert de muzică ușoară
Julia Jianu & trupa Sexy; Sylvia by DJ Rinno; Alexandra Ungureanu & Crush; Talisman; Carla`s Dreams.
23:45 – Show de lasere

Duminică, 28 iulie 2019
La scenă
14:00 – 23:00 – Festivalul internațional de folclor „Ecouri Meseșene”
„Sebeșanca”, Sebeș, Alba; „Crai nou”, Brașov; „Mugurelul”, Sighetu Marmației, Maramureș; „Doina Chioarului”, Șomcuta Mare, Maramureș; „Cununa”, Jibou, Sălaj; „Voiniceii Schitului”, Schitu, Olt; Ballet Folclórico de Padre las Casas, Chile; Ansamblul folcloric „Quahuitl de Saltillo”, Mexic; „Someșul”, Jibou; Ansamblul folcloric „Kruna”, Serbia; Ansamblul folcloric „Forgorozsa”, Debrecen, Ungaria; Ansamblul folcloric „Dor Transilvan”, Cluj-Napoca; Ansamblul folcloric „Slance”, Bulgaria; Ansamblul folcloric „Hop Cup”, Polonia; Ansamblul folcloric „Rovina”, Slovacia; Ansamblul folcloric „Meseșul” cu Veta Biriș, Radu Ciordaș și Sava Negrean Brudașcu; Ansamblul artistic profesionist „Porolissum”.

MEȘTERI POPULARI SĂLĂJENI
Perioada 26 – 28 iulie (vis-à-vis de Oficiul Poștal Zalău)

Clip to Evernote

Comentează

© 2013 TRANSILVANIA TV Network Mixed By Fabrik

Sus