Phoenix Șimleu Silvaniei, eliminată din Cupa României la volei masculin. Vezi rezultatele din optimi

Ieri s-au disputat partidele din manșa a doua, a optimilor de finală ale Cupei României la volei masculin, încheiate cu următoarele rezultate:

– CSM București – Arcada Galați 1-3 (în tur, 0-3)

– Dinamo București nu a avut adversar și s-a calificat din oficiu în sferturi

– Phoenix Șimleu Silvaniei – VCM LPS Piatra Neamț 3-1 (în tur, 1-3). Piatra Neamț s-a calificat în sferturi, după ce a câștigat setul de aur cu 16-14.

– Unirea Dej – Universitatea Cluj Napoca 3-0 (în tur, 3-1)

Programul sferturilor de finală (26 februarie și 5 martie 2014):

– Tomis Constanța – Arcada Galați

– Dinamo București – SCMU Craiova

– VCM LPS Piatra Neamț – Știința Explorări Baia Mare

– CSVM Zalău – Unirea Dej

Întâlnirile din sferturi se dispută tur-retur, echipa care câștigă cele mai multe seturi urmând să se califice în faza următoare a competiției. În caz de egalitate la seturi, la finalul partidei retur, se joacă suplimentar un set de aur (până la 15).

Turneul final al Cupei României se va disputa în zilele de 29 și 30 martie 2014.