FC Zalau a invins la limita CS Zlatna

FC Zalau a obtinut vineri dupa-amiaza al doilea succes pe teren propriu din acest sezon. Echipa antrenata de Marius Pasca si Cristian Oros a dispus la limita, 2 – 1 de CS Zlatna, formatie situata pe penultimul loc inaintea etapei cu numarul zece.

Zalauanii au fost cei care au deschis scorul, prin Gigi Gorga, in minutul 52. Atacantul echipei zalauane a primit o pasa lunga, in adancime, de la mijlocasul Cosmin Sabou, a scapat singur cu portarul advers si a trimis mingea cu latul in plasa.

Acelasi Gigi Gorga a obtinut in 78 penalty-ul din care Cosmin Sabou a facut 2 – 0 pentru zalauani.

Oaspetii au redus din handicap in minutul 83, tot dintr-o lovitura de pedeapsa, transformata de Man.

In etapa viitoare, programata vineri, 29 octombrie, FC Zalau va evolua in deplasare, in fata echipei Sanatatea Servicii Publice Cluj.