Cupa României la volei se va juca la Zalău Reviewed by CD on . 12 echipe la feminin si tot atatea la masculine se vor intrece incepand din data de 12 octombrie intr-o noua editie a Cupei Romaniei la volei, competitie ce va 12 echipe la feminin si tot atatea la masculine se vor intrece incepand din data de 12 octombrie intr-o noua editie a Cupei Romaniei la volei, competitie ce va Rating:
Ești aici: Acasă » Sport»Cupa României la volei se va juca la Zalău

Cupa României la volei se va juca la Zalău

Cupa României la volei se va juca la Zalău

12 echipe la feminin si tot atatea la masculine se vor intrece incepand din data de 12 octombrie intr-o noua editie a Cupei Romaniei la volei, competitie ce va fi gazduita de orasul Zalau. Stiinta Explorari Baia Mare va intra in teren in faza a doua a intrecerilor, cand va juca impotriva castigatoarei dintre SCM U Craiova si VCM LPS Piatra Neamt. In sezonul trecut, Cupa Romaniei a fost gazduita de Baia Mare, iar la masculin, Dinamo Bucuresti a castigat competitia, dupa o finala in care a invins echipa Tomis Constanta.

Cupa Romaniei Masculin:
12 octombrie:
(1) SCM U Craiova – VCM LPS Piatra Neamt
(2) Universitatea Cluj – CSU Galati
(3) Unirea Dej – CSM Agronomia Bucuresti
(4) Steaua Bucuresti-Universitatea Timisoara
13 octombrie:
(1) VCM LPS Piatra Neamt – SCM U Craiova
(2) CSU Galati – Universitatea Cluj
(3) CSM Agronomia Bucuresti – Unirea Dej
(4) Universitatea Timisoara – Steaua Bucuresti
14 octombrie:
Invingatoarea dublei (1) – Explorari Baia Mare
Invingatoarea dublei (2) – Dinamo Bucuresti
Invingatoarea dublei (3) – Remat Zalau
Invingatoarea dublei (4) – CVM Tomis Constanta

Cupa Romaniei Feminin:
15 octombrie
(5) Universitatea Cluj – CSU Galati
(6) CSM Ecorec Bucuresti – CSM Lugoj
(7) SCM U Craiova – CSM Sibiu
(8) CSU Medicina Targu Mures – Arges Volei Pitesti
16 octombrie
(5) CSU Galati – Universitatea Cluj
(6) CSM Lugoj – CSM Ecorec Bucuresti
(7) CSM Sibiu – SCM U Craiova
(8) Arges Volei Pitesti – CSU Medicina Targu Mures
17 octombrie
Invingatoarea dublei (5) – CSV 2004 Tomis Constanta
Invingatoarea dublei (6) – Dinamo Romprest Bucuresti
Invingatoarea dublei (7) – Stiinta Bacau
Invingatoarea dublei (8) – Unic Piatra Neamt

[POST-MARQUEE]

Clip to Evernote

Comentează

© 2013 TRANSILVANIA TV Network Mixed By Fabrik

Sus