CSM București – HC Zalău 26-22

Continuă seria proastă a rezultatelor înregistrate de HC Zalău. După în frângerile fără drept de apel cu Metz, din semifinala Cupei EHF, echipa lui Gheorghe Tadici a înregistrat azi un nou eșec. În etapa a 20-a a Ligii Naționale, CSM București a învins pe HC Zalaău cu 26-22 (15-12).

Pe fondul unui joc încâlcit, bucureștencele s-au aflat în permanență la timona partidei, reușind să conducă în prima repriză chiar și cu 5 goluri diferență, 8-3 și 12-7. În repriza a doua, oaspetele s-au apropiat la un singur gol, 19-18 și 22-21, dar n-au reușit mai mult. Meciul s-a încheiat cu protestele vehemente ale antrenorului Gheorge Tadic, la adresa arbitrilor Anton Drăgănescu și Adrian Eremia din Târgu Jiu.

În urma acestei înfrângeri, HC Zalău rămâne pe locul 5 în clasament, cu 18 puncte.